Pompa ciepła – czy obniżanie temperatury przed mroźnym porankiem to dobry pomysł?

17.01.2023

Jest kilka powodów, dlaczego moglibyśmy pomyśleć o zmniejszeniu temperatury podczas mroźnej zimy, może to być chęć ochłodzenia pomieszczeń dla lepszego snu lub stwierdzenie, że w nocy pompa nie musi aż tak pracować – jest to poważny błąd!

Dlaczego lepiej nie obniżać temperatury w trakcie mrozów?

Moc grzewcza pompy ciepła uzależniona jest od temperatury zewnętrznej. Im niższa temperatura panuje na zewnątrz, tym niższą moc ma nasza pompa ciepła w danym momencie. Obniżenie temperatury grzania w nocy czy podczas dnia w trakcie trwania mrozu sprawi, że pompa ciepła będzie potrzebować więcej czasu, by nagrzać pomieszczenia do oczekiwanej temperatury.

obnizka temp poranek 1.jpg

Co zatem robić?

Najlepszym i najekonomiczniejszym wyjściem jest utrzymywanie temperatury wewnątrz budynku na stałym poziomie. Inwerterowa pompa ciepła HTi20 posiada system modulacji mocy, który dostosowuje ją na bieżąco wedle zapotrzebowania oraz warunków zewnętrznych, więc wystarczy ustawić jej odpowiednią temperaturę, a moc dopasuje się sama. Tak więc korzystanie z pompy ciepła polskiego producenta HKS Lazar jest proste, wygodne i ekonomiczne.

Dodatkowo

Przed montażem najlepiej upewnić się, że w miejscu, w którym zostanie umieszczona pompa ciepła, nie ma ryzyka zasypania jej przez zaspę śniegową z dachu, co negatywnie wpłynęłoby na przepływ powietrza przez pompę. Pomimo poprawnego umiejscowienia pompy ciepła, podczas silnych opadów śniegu może ona wymagać jednak systematycznego odśnieżania co z pewnością ułatwi jej sprawną pracę.

Pamiętaj!

Aby cieszyć się wysoką sprawnością pompy ciepła HKS Lazar, bardzo ważne są jej regularne przeglądy, które warto dokonywać w okresie letnim gdy nasza pompa nie jest w ciągłej eksploatacji.

Autoryzowany serwis HKS Lazar jest dostępny w całej Polsce!

Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Dofinansowania do pomp ciepła

Możliwość skorzystania z dodatkowych środków bardzo często warunkuje przeprowadzenie inwestycji, bez niej część właścicieli nie podejmowałoby próby dokonania modernizacji. Dodatkowe środki zmniejszają koszty – u osób najbiedniejszych mogą je pokryć w większości. Warto więc poznać zasady, na jakich udzielane są dofinansowania, co może przyśpieszyć decyzję o rozpoczęciu prac – dzięki temu zamieszkujący nieruchomość będą mogli korzystać z nowoczesnych, bezobsługowych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie centralnego ogrzewania.

czytaj
Pellet – oszczędny sposób na ogrzewanie domu

W jaki sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu? Pellet to dobre rozwiązanie. Sprawdź sam!

czytaj

FAQ

Jak często otwieramy drzwiczki w kotle na pellet?

Górnych drzwiczek do kotłów na pelet nie otwieramy. Dolne w miarę potrzeby, przy dobrym paliwie wystarczy co 1 tonę przepalonego peletu. Popielnik za szufladą również weryfikujemy co 1 tonę.

czytaj
Czy to normalne, że kocioł na pellet Smart Fire nie dobija do zadanych 75 stopni?

Praca kotła na pellet HKS Lazar opiera się na modulacji mocy. 75C jest maksymalną temperaturą przy której będzie on pracował w trybie PRACA. Po jej przekroczeniu przestanie generować energię...

czytaj
Zgłoś: Rozruch / Przegląd / Awaria

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę
Oblicz jakiej mocy kotła na pelet potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę