Pompa ciepła – czy obniżanie temperatury przed mroźnym porankiem to dobry pomysł?

17.01.2023

Jest kilka powodów, dlaczego moglibyśmy pomyśleć o zmniejszeniu temperatury podczas mroźnej zimy, może to być chęć ochłodzenia pomieszczeń dla lepszego snu lub stwierdzenie, że w nocy pompa nie musi aż tak pracować – jest to poważny błąd!

Dlaczego lepiej nie obniżać temperatury w trakcie mrozów?

Moc grzewcza pompy ciepła uzależniona jest od temperatury zewnętrznej. Im niższa temperatura panuje na zewnątrz, tym niższą moc ma nasza pompa ciepła w danym momencie. Obniżenie temperatury grzania w nocy czy podczas dnia w trakcie trwania mrozu sprawi, że pompa ciepła będzie potrzebować więcej czasu, by nagrzać pomieszczenia do oczekiwanej temperatury.

obnizka temp poranek 1.jpg

Co zatem robić?

Najlepszym i najekonomiczniejszym wyjściem jest utrzymywanie temperatury wewnątrz budynku na stałym poziomie. Inwerterowa pompa ciepła HTi20 posiada system modulacji mocy, który dostosowuje ją na bieżąco wedle zapotrzebowania oraz warunków zewnętrznych, więc wystarczy ustawić jej odpowiednią temperaturę, a moc dopasuje się sama. Tak więc korzystanie z pompy ciepła polskiego producenta HKS Lazar jest proste, wygodne i ekonomiczne.

Dodatkowo

Przed montażem najlepiej upewnić się, że w miejscu, w którym zostanie umieszczona pompa ciepła, nie ma ryzyka zasypania jej przez zaspę śniegową z dachu, co negatywnie wpłynęłoby na przepływ powietrza przez pompę. Pomimo poprawnego umiejscowienia pompy ciepła, podczas silnych opadów śniegu może ona wymagać jednak systematycznego odśnieżania co z pewnością ułatwi jej sprawną pracę.

Pamiętaj!

Aby cieszyć się wysoką sprawnością pompy ciepła HKS Lazar, bardzo ważne są jej regularne przeglądy, które warto dokonywać w okresie letnim gdy nasza pompa nie jest w ciągłej eksploatacji.

Autoryzowany serwis HKS Lazar jest dostępny w całej Polsce!

Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Badania kotłów na pellet - dlaczego tylko akredytowane laboratoria są gwarancją ich jakości?

Zgodnie z polityką Unii Europejskiej, która dąży do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery podczas procesów grzewczych, wprowadzane do obrotu kotły c.o. muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy.

czytaj
Rozpocznij walkę ze smogiem - zmień kocioł na pelletowy

Główną przyczyną powstawania smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli nic innego jak tylko spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwa stałe. Niska emisja oznacza dymy i pyły pochodzące z niskich kominów, czyli domowych, a nie przemysłowych. Dane statystyczne mówią wyraźnie, że gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 50% emisji pyłu zawieszonego i prawie 90% rakotwórczego benzo(α)piren.

czytaj

FAQ

Czy kocioł na pellet Smart Fire może przyjść w częściach i zostanie złożony na miejscu?

Kotły na pellet Smart Fire na miejsce inwestycji dostarczamy zawsze w całości. Jest to związane z odpowiednią logistyką, a także przed wyjazdem kocioł musi przejść kontrolę jakości,...

czytaj
Czy zastosowanie bufora ciepła razem z kotłem na pellet przyniesie oszczędności w zużyciu pelletu?

Zastosowanie bufora ma odzwierciedlenie w ilości spalanego paliwa. Przede wszystkim kocioł pracuje stale z mocą 100% do czasu uzyskania ustawionej temperatury w buforze. Moc 100 % to optymalne...

czytaj
Zgłoś: Rozruch / Przegląd / Awaria

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę
Oblicz jakiej mocy kotła na pelet potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę