Automatyczny kocioł peletowy z automatycznie czyszczonym palnikiem oraz zapalarką o sprawności do 92,9%. Serwis fabryczny i dystrybucja cała Polska!
Sprawność:
92,9%
Moc:
81kW
Zasobnik:
z boku
Jak kupić nasz Kocioł na pellet?
1
Wypełnij formularz
Skorzystaj z naszego kalkulatora, aby wprowadzić dane kontaktowe, umożliwiające naszym dystrybutorom nawiązanie z Tobą kontaktu.
2
Otrzymaj ofertę
W ciągu kilku dni skontaktujemy się z Tobą wraz z naszym dystrybutorem, aby przedstawić szczegółową wycenę oraz profesjonalnie zrealizować Twój projekt.
Wykonaj pierwszy krok
i otrzymaj darmową wycenę dopasowaną do potrzeb Twojego domu.
Wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie użyte w produkcji pozwalają nam wydłużyć gwarancję na szczelność kotła do 5 lat.
EcoDesign
Dyrektywa Ekoprojekt 2020 określa restrykcyjne wymagania dla sezonowej emisji oraz sezonowej sprawności co ma odzwierciedlenie w realnym użytkowaniu kotła na pellet w ciągu całego sezonu grzewczego.
5 klasa
Wszystkie nasze kotły na pellet badane są przez niezależny instytut posiadający notyfikację UE, dzięki temu wyniki są rzetelne i uznawane na całym świecie.
Sonda Lambda
Inteligentny algorytm dostosowuje pracę kotła na pellet do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła na pelet. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz znacznie eliminuje sadzenie kotła.
Mechaniczne czyszczenie palnika
Poruszany za pomocą siłownika liniowego ruchomy ruszt automatycznie czyści palnik przed każdym rozpaleniem oraz po każdym wygaszeniu. Dzięki temu użytkowanie pieca na pelet jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Natomiast spalanie dużo bardziej efektywne, sprawniejsze i ekologiczne.
Dotykowy panel wyświetlacza
Intuicyjny dotykowy sterownik obsługujący w standardzie 2 obiegi grzewcze (możliwość rozbudowy do 4 obiegów), bufor, regulację pogodową, sondę lambdę.
Stal nierdzewna
Najwyższej jakości materiały użyte w produkcji palnika gwarantują jego długotrwałą eksploatację, natomiast odpowiednia konstrukcja zapewnia optymalne warunki do spalania pelletu.
Automatyczne czyszczenie
Automatyczne czyszczenie palnika oraz wymiennika znacznie podnosi komfort obsługi i zwiększa sprawność pieca na pellet.
Śluza zabezpieczająca
Zabezpiecza paliwo znajdujące się w zasobniku przed zapłonem.
Energooszczędność
Energooszczędne podzespoły oszczędzają energię elektryczną oraz Twoje pieniądze.
Zaawansowany sterownik
Intuicyjny ekran dotykowy, przygotowanie wody użytkowej w standardzie oraz możliwość rozbudowy o: 4 obiegi, bufor, regulację pogodową, sondę lambda.
Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę kotła na pellet, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.
System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła na pellet do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół co kilka miesięcy.
Serwis fabryczny w całym kraju
Klasa A+
Opis
SMARTFIRE 81
Kocioł na pelety SmartFire charakteryzuje się zwartą budową. Większość podzespołów kotła znajduje się pod obudową, która zabezpiecza je przed szkodliwymi działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnątrz obudowy pieca Smart Fire można wyróżnić dwa główne elementy: korpus kotła oraz układ podawania paliwa.
Korpus kotła tworzą: kolektor, stalowy wymiennik, komora spalania oraz komora popielnika. Wewnątrz stalowego wymiennika znajdują się pionowe płomienice oraz deflektor. Wymiennik wyposażony jest w manualny system czyszczenia. Wymiennik osadzony jest na dolnej części korpusu pieca co w skład której wchodzą komora spalania i komora popielnika oraz kolektor spalin. Wewnątrz komory spalania znajduje się palnik. Palnik wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Paliwo do palnika dostarczane jest od góry metodą grawitacyjną za pomocą podajnika ślimakowego. Bezpośrednio pod komorą spalania znajduje się komora popielnika, w której spoczywa popielnik do którego opada popiół z palnika.
Drugim głównym elementem kotła co na pelety Smart Fire jest układ podawania paliwa. Jest on integralną częścią obudowy zewnętrznej kotła. Tworzą go: zasobnik paliwa oraz ślimakowy podajnik paliwa wraz z motoreduktorem. Paliwo opada z zapasowego zasobnika do ślimakowego podajnika paliwa. Ten z kolei transportuje paliwo do palnika w komorze spalania. Korpus kotła z układem podawania paliwa łączy kołnierz podajnika ślimakowego. Na przedniej ścianie kotła SmartFire umieszczone są dwie otwierane maskownice. Pod lewa maskownicą znajduje się para drzwi rewizyjnych, umożliwiających dostęp do komory spalania oraz komory popielnika. Pod prawą maskownicą znajduje się otwór rewizyjny dolnej części układu podawania paliwa oraz sterownik kotła. Powyżej prawej maskownicy, na ścianie czołowej, znajduje się wyświetlacz przekazujący użytkownikowi aktualny status kotła, parametry pracy oraz umożliwiający konfigurację kotła.
Wlot i wylot wody grzewczej, służące do podłączenia pieca do instalacji C.O., znajdują się na tylnej ścianie kotła. Mają one postać króćców z gwintem wewnętrznym G 1Ľ”. Na tylnej ścianie kotła usytuowany jest również czopuch spalinowy służący do odprowadzania spalin do komina. Na tylnej ścianie kotła, obok czopucha znajduje się wentylator wyciągowy. Nad czopuchem znajduje się czujnik temperatury spalin. Ilość powietrza tłoczonego przez wentylator kontroluje i zadaje sterownik.
Obudowa zewnętrzna oraz korpus kotła zaizolowane są wełną mineralną, która zabezpiecza go przed stratami ciepła w czasie pracy. Obudowa kotła wykonana jest z płyt stalowych pokrytych wysokiej jakości, wytrzymałą farbą proszkową.
Regulacja pogodowa
Nowoczesny regulator steruje pracą kotła oraz całej kotłowni w tym pompami, zaworami, siłownikami oraz bojlerem. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy.
System transportu i składowania pellet VACUUM
Pneumatyczny transport pellet z większego zasobnika. Rozwiązanie dostępne jako opcja.
Główną przyczyną powstawania smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli nic innego jak tylko spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwa stałe. Niska emisja oznacza dymy i pyły pochodzące z niskich kominów, czyli domowych, a nie przemysłowych. Dane statystyczne mówią wyraźnie, że gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 50% emisji pyłu zawieszonego i prawie 90% rakotwórczego benzo(α)piren.
Zgodnie z polityką Unii Europejskiej, która dąży do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery podczas procesów grzewczych, wprowadzane do obrotu kotły c.o. muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy.
Przy podłączonym czujniku temperatury CWU w MENU Użytkownika wyświetla się ikona opisana "Ustawienia CWU", a w menu "Informacje" przy pozycji "Temperatura CWU" znajduje się wyświetlana...