Kalkulator Kotłów na Pellet

Oblicz w naszym kalkulatorze jakiej mocy KOCIOŁ NA PELLET potrzebujesz oraz otrzymaj darmową wycenę!

Obliczenia dla przyjętej w budynku temperatury 21ºC.

Twoja strefa klimatyczna:

mapa stref klimatycznych Strefa I Strefa II Strefa III Strefa IV Strefa IV Strefa V Strefa V Strefa I Strefa II Strefa III Strefa IV Strefa IV Strefa V Strefa V
Zapotrzebowanie na ciepło budynku: [kWh/m2 na rok]
Zapotrzebowanie na ciepło budynku
(proponowane wielkości) [kWh/m2rok]:
Dom budowany obecnie: 80 - 120
Dom energooszczędny: 40 - 70
Dom pasywny: 20 - 30
Dom starszy - ocieplony: 140 - 160
Dom starszy - bez ocieplenia: 170 - 200
Powierzchnia grzewcza budynku: [m2]
Liczba mieszkańców:
Rodzaj ogrzewania:

SmartFire 11/15/22/31/41
Twoje zapotrzebowanie na energię:

Zapotrzebowanie na ciepło budynku CO/rok:

26400 kWh

Zapotrzebowanie na CWU:

3200 kWh

Całkowite zapotrzebowanie na ciepło/rok:

29600 kWh
Otrzymaj darmową wycenę

Uwaga!
Powyższe obliczenia wykonane zostały na podstawie danych wprowadzonych do kalkulatora. Wyniki są szacunkowe i mogą się różnić od wyników uzyskanych w rzeczywistości. Niniejszy kalkulator nie zastępuje audytu energetycznego.
Wszystkie obliczenia służą jedynie do prawidłowego doboru kotła na pellet oraz mają na celu przedstawić szacunkowe roczne zużycie energii przez budynek.


* - Obliczenia przeprowadzone dla temperatury 21ºC w pomieszczeniu.

* - Temperatura obliczeniowa CWU wynosi 45ºC.

* - Do obliczeń CWU przyjęto 50l wody na osobę w ciągu doby zegarowej.


Zostaw swoje dane, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie kompleksową, darmową wycenę

Wpisz 3 pierwsze litery miejscowości
Pokaż wszystkie oświadczenia Ukryj oświadczenia
 

Opinie

KALKULATOR Kotłów na Pellet

Rafał, lipiec 2023

Zawsze zastanawiałem się, jaki kocioł na pellet będzie najodpowiedniejszy dla mojego domu. Kalkulator na tej stronie okazał się świetnym rozwiązaniem. Wprowadziłem swoją strefę klimatyczną, powierzchnię grzewczą i kilka innych szczegółów, a kalkulator szybko wyliczył zapotrzebowanie na energię. Teraz wiem, jakiego kotła potrzebuję!

★★★★★

Tadek, czerwiec 2023

Kalkulator ten jest rewelacyjny! Wystarczy, że znam swoją strefę klimatyczną i powierzchnię grzewczą, a już mam informację o całkowitym zapotrzebowaniu na ciepło na rok. Wybrałem grzejniki średniej temperatury i kalkulator pomógł mi wyliczyć wszystko perfekcyjnie.

★★★★★

Paweł, kwiecień 2023

Jako osoba planująca zakup kotła na pellet, kalkulator na tej stronie okazał się nieoceniony. Ustaliłem swoją strefę klimatyczną, rodzaj ogrzewania i inne parametry, a kalkulator podał mi roczne zapotrzebowanie na ciepło. Wyjątkowo użyteczne narzędzie!

★★★★★

Sonia, kwiecień 2023

Dzięki kalkulatorowi na tej stronie, zrozumiałam, jak obliczyć zapotrzebowanie na CWU i całkowite zapotrzebowanie na ciepło na rok dla mojego domu. Wybrałam podłogówkę o niskiej temperaturze i kalkulator pomógł mi wyliczyć wszystko precyzyjnie. Polecam każdemu!

★★★★★

Mateusz, marzec 2023

Ten kalkulator jest genialny! Wyliczył dla mnie zapotrzebowanie na energię i CWU, uwzględniając moją strefę klimatyczną i rodzaj ogrzewania. Teraz wiem, jakie ogrzewanie pelletowe wybrać do mojego starego domu. Wszystkim niezdecydowanym polecam!

★★★★★

Nikola, luty 2023

Kalkulator na tej stronie pomógł mi obliczyć roczne zapotrzebowanie na ciepło i CWU dla mojego domu. Dzięki niemu wybrałam odpowiedni rodzaj ogrzewania i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Świetne narzędzie dla każdego!

★★★★★

Łukasz, grudzień 2022

Ten kalkulator kotłów na pellet jest niesamowity! Obliczył dla mnie całkowite zapotrzebowanie na ciepło na rok, a także zapotrzebowanie na CWU. Wybrałem grzejniki niskotemperaturowe i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Polecam!

★★★★★

Krysiek, grudzień 2022

Dzięki kalkulatorowi z tej strony, zrozumiałem, jak wydajne może być ogrzewanie pelletowe w moim domu. Wyliczyłem zapotrzebowanie na energię i CWU, co pomogło mi w wyborze odpowiedniego kotła. Wysoce zalecane narzędzie!

★★★★★

Wojciech, listopad 2022

Kalkulator na tej stronie to świetne narzędzie! Wprowadziłem swoją strefę klimatyczną, powierzchnię grzewczą i rodzaj ogrzewania, a kalkulator szybko podał mi roczne zapotrzebowanie na ciepło. Dzięki niemu dokonałem świadomego wyboru kotła na pellet.

★★★★★

Monika, listopad 2022

Bardzo podoba mi się, jak łatwo mogłam obliczyć zapotrzebowanie na energię i CWU, korzystając z kalkulatora na tej stronie. Wybrałam grzejniki średniej temperatury i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Kalkulator znacznie mi w tym pomógł.

★★★★★
poprzednia następna

Wybór Idealnej Mocy Kotła na Pellet – Skorzystaj z Naszego Kalkulatora

Kalkulator Mocy Kotła na Pellet – Twoja Droga do Oszczędności

Czy zastanawiasz się nad odpowiednią mocą kotła na pellet, która spełni wszystkie Twoje potrzeby grzewcze? Nasz zaawansowany kalkulator mocy kotła na pellet to idealne narzędzie, które pomoże Ci w tej kwestii. Nie tylko oszczędzisz na rachunkach, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska.

Jak Działa Kalkulator Pieca na Pellet?

Wybór odpowiedniego kotła na pellet może być wyzwaniem, ale nasz kalkulator pieca na pellet uczyni ten proces prostym i zrozumiałym. Wprowadź potrzebne dane dotyczące Twojego domu, takie jak strefa klimatyczna czy powierzchnia grzewcza, a otrzymasz precyzyjne wyniki, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kalkulator Doboru Kotła na Pellet – Profesjonalne Wsparcie

Nie jesteś pewny, który kocioł będzie odpowiedni? Skorzystaj z naszego kalkulatora doboru kotła na pellet. To intuicyjne narzędzie, które dostarcza spersonalizowane wyniki, pomagając Ci w wyborze kotła, który będzie służył przez wiele lat.

Dlaczego Skorzystać z Naszego Kalkulatora Mocy Kotła?

Nasz kalkulator mocy kotła jest opracowany przez doświadczonych specjalistów, mając na uwadze najnowsze standardy i technologie. Dzięki temu dostarcza on rzetelne wyniki, które pomagają w efektywnym ogrzewaniu domu oraz w znalezieniu rozwiązania, które jest zarówno ekonomiczne, jak i przyjazne dla środowiska.

Zintegrowane Rozwiązania – Kalkulator Doboru Kotła

Dzięki naszemu kalkulatorowi doboru kotła, mamy na uwadze Twoje indywidualne potrzeby i dostosowujemy się do nich. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kocioł o wydajności 16kW czy większej mocy, pomożemy Ci znaleźć to, czego potrzebujesz.

Podsumowanie

Nasz kalkulator to narzędzie, które łączy w sobie wszystkie kluczowe aspekty doboru odpowiedniego kotła na pellet. Oferuje precyzję, niezawodność i dostosowanie do Twoich indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany kalkulatorem mocy kotła, czy kalkulatorem doboru kotła na pellet, masz pewność, że otrzymasz profesjonalne wsparcie i doradztwo. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy w doborze idealnego kotła, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Otrzymaj darmową wycenę
Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Wymagania techniczne w 2021 roku, a kotły na pellet

Przepisy związane z energetycznością budynków (WT2021) ciągle się zaostrzają, pewne źródła energii znikną już na zawsze, za to na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. W miejsce pieców węglowych powstają piece gazowe, pompy ciepła i kotły na pellet, a domy stają się coraz bardziej szczelne, by w zimę utrzymać jak najwięcej ciepła, jak najmniejszym kosztem.

czytaj
Rozpocznij walkę ze smogiem - zmień kocioł na pelletowy

Główną przyczyną powstawania smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli nic innego jak tylko spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwa stałe. Niska emisja oznacza dymy i pyły pochodzące z niskich kominów, czyli domowych, a nie przemysłowych. Dane statystyczne mówią wyraźnie, że gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 50% emisji pyłu zawieszonego i prawie 90% rakotwórczego benzo(α)piren.

czytaj

FAQ

Ile razy na dobę powinien średnio rozpalać się piec na pellet?

Czy jest uniwersalna ilość rozpaleń kotła na pellet w ciągu doby? Właściciele kotłów na pellet często zastanawiają się, jak często ich urządzenie powinno się rozpalać w ciągu doby....

czytaj
Czy planujemy produkcję kotłów kondesacyjnych na pellet o mocy powyżej 15 kW?

Tak, są takie plany. Zalecamy obserwację naszej oferty kondensacyjnych kotłów na pellet, gdzie pojawią się stosowane informacje.

czytaj

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę