SmartFire 11/15/17/22/31/41 Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Doskonały kocioł z nadzwyczajnym wyposażeniem.

Serwis fabryczny i dystrybucja cała Polska!

Sprawność:

90,6 - 93,6%

Moc:

11 - 41 kW

Zasobnik:

z boku

10 lat gwarancji 5 klasa EcoDesign Klasa A+ Sonda Lambda
Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Pakiet EXCLUSIVE

Doskonały kocioł z nadzwyczajnym wyposażeniem:

Pakiet zawiera:

Sonda lambda

Inteligentny algorytm dostosowuje pracę pieca na pellet do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła na pelet. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz znacznie eliminuje sadzenie kotła.

Moduł internetowy Econet

Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę pieca na pellet, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Automatyczne czyszczenie palnika oraz wymiennika znacznie podnosi komfort obsługi i zwiększa sprawność kotła na pellet.

Automatyczne odpopielanie

System automatycznego odpopielania usuwa popiół z pieca na pellet do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół co kilka miesięcy.


Oblicz w naszym kalkulatorze jakiej mocy KOCIOŁ NA PELLET potrzebujesz oraz otrzymaj darmową wycenę!

Kalkulator kotłów na pellet

Cechy

Z PAKIETEM EXCLUSIVE

10 lat gwarancji

10 lat gwarancji

Wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie użyte w produkcji pozwalają nam wydłużyć gwarancję na szczelność kotła na pellet do 10 lat.

EcoDesign

EcoDesign

Dyrektywa Ekoprojekt 2020 określa restrykcyjne wymagania dla sezonowej emisji oraz sezonowej sprawności co ma odzwierciedlenie w realnym użytkowaniu kotła na pellet w ciągu całego sezonu grzewczego.

5 klasa

5 klasa

Wszystkie nasze kotły na pellet badane są przez niezależny instytut posiadający notyfikację UE, dzięki temu wyniki są rzetelne i uznawane na całym świecie.

Sonda Lambda

Sonda Lambda

Inteligentny algorytm dostosowuje pracę kotła na pellet do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła na pelet. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz znacznie eliminuje sadzenie kotła.

Mechaniczne czyszczenie palnika

Mechaniczne czyszczenie palnika

Poruszany za pomocą siłownika liniowego ruchomy ruszt automatycznie czyści palnik przed każdym rozpaleniem oraz po każdym wygaszeniu. Dzięki temu użytkowanie pieca na pelet jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Natomiast spalanie dużo bardziej efektywne, sprawniejsze i ekologiczne.

Kompaktowa konstrukcja

Kompaktowa konstrukcja

Małe rozmiary sprawiają, że kocioł na pelet pasuje do większości kotłowni.

Zestaw hydrauliczny

Zestaw hydrauliczny

Piec na pellet wyposażony jest w zestaw hydrauliczny więc jego instalacja jest szybka i nie zajmuje miejsca w kotłowni.

Dotykowy panel wyświetlacza

Dotykowy panel wyświetlacza

Intuicyjny dotykowy sterownik obsługujący w standardzie 2 obiegi grzewcze (możliwość rozbudowy do 4 obiegów), bufor, regulację pogodową, sondę lambdę.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna

Najwyższej jakości materiały użyte w produkcji palnika gwarantują jego długotrwałą eksploatację, natomiast odpowiednia konstrukcja zapewnia optymalne warunki do spalania pelletu.

Automatyczne czyszczenie

Automatyczne czyszczenie

Automatyczne czyszczenie palnika oraz wymiennika znacznie podnosi komfort obsługi i zwiększa sprawność pieca na pellet.

Śluza zabezpieczająca

Śluza zabezpieczająca

Zabezpiecza paliwo znajdujące się w zasobniku przed zapłonem.

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędne podzespoły oszczędzają energię elektryczną oraz Twoje pieniądze.

Duży wybór pojemności zasobnika

Duży wybór pojemności zasobnika

Zaawansowany sterownik

Zaawansowany sterownik

Intuicyjny ekran dotykowy, przygotowanie wody użytkowej w standardzie oraz możliwość rozbudowy o: 4 obiegi, bufor, regulację pogodową, sondę lambda.

BAFA

BAFA

Jako jedyny polski producent posiadamy wszystkie kotły na pellet na niemieckiej liście BAFA co podkreśla najwyższą jakość oraz doskonałą emisję naszych kotłów.

Internet

Internet

Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę kotła na pellet, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.

Automatyczne odpopielanie

Automatyczne odpopielanie

System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła na pellet do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół co kilka miesięcy.

Serwis fabryczny w całym kraju

Serwis fabryczny w całym kraju

Klasa A+

Klasa A+


Opis

Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Piec na pelet SmartFire z pakietem exclusive charakteryzuje się zwartą budową. Praktycznie wszystkie podzespoły urządzenia znajdują się pod obudową, która chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W środku obudowy tego kotła SmartFire można wyróżnić dwa główne elementy: układ podawania paliwa i korpus kotła.

Korpus urządzenia grzewczego tworzą: komora spalania, komora popielnika, stalowy wymiennik i kolektor. Wewnątrz wymiennika wykonanego ze stali znajduje się deflektor i pionowe płomienice. Wymiennik wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Wymiennik umieszczony jest na dolnej części korpusu kotła c.o. w skład którego wchodzą: kolektor spalin,  komora spalania i komora popielnika. W środku komory spalania znajduje się palnik, który wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Pellet dostarczany jest do palnika z góry za pomocą podajnika ślimakowego dzięki grawitacji. Bardzo niewielka ilość popiołu (która pozostaje z pelletu) spada do popielnika znajdującego się pod komorą spalania.

Układ podawania paliwa (pelletu) to, obok korpusu kotła, drugi główny element pieca C.O. na pellety SmartFire z pakietem exclusive i stanowi integralną część obudowy zewnętrznej urządzenia. Zbudowany jest z: ślimakowego podajnik paliwa wraz z motoreduktorem i zasobnika paliwa. Pellet opada z zapasowego zasobnika do ślimakowego podajnika paliwa, który transportuje paliwo do palnika w komorze spalania. Kołnierz podajnika ślimakowego łączy ze sobą korpus kotła z układem podawania paliwa. Z przodu kotła SmartFire znajdują się dwie otwierane maskownice. Lewa maskownica umożliwia (dzięki drzwiczkom rewizyjnym) dostęp komory popielnika i komory spalania, natomiast dzięki prawej maskownicy mamy dostęp do sterownika kotła i dolnej części układu podawania paliwa. Na ścianie czołowej umieszczony jest również  wyświetlacz informujący o aktualnym statusie kotła i jego parametrach pracy. Dzięki panelowi wyświetlacza mamy również możliwość konfiguracji kotła.

Na tylnej ścianie urządzenia umieszczono wlot i wylot wody grzewczej (króćce z gwintem wewnętrznym G 1Ľ”), które umożliwiają podłączenie pieca do instalacji C.O. Tu również znajduje się czopuch spalinowy - dzięki, któremu odprowadzane są spaliny do komina, a także wentylator wyciągowy i czujnik temperatury spalin. Dzięki sterownikowi do kotła przez wentylator dostarczona jest odpowiednia ilość powietrza.

Korpus urządzenia oraz obudowa zewnętrza zostały zaizolowane wełną mineralną, dzięki czemu w znaczny sposób ograniczona straty ciepła podczas pracy kotła. Obudowa pieca Smart Fire wykonano z wysokiej jakości płyt stalowych, które zostały pokryte wytrzymałą farbą dzięki metodzie proszkowej.

Regulacja pogodowa

Pracą kotła na pellet SmartFire oraz całej kotłowni (pompami, zaworami, siłownikami i bojlerem) steruje nowoczesny regulator. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy.

System transportu i składowania pellet VACUUM

Pneumatyczny transport pellet z większego zasobnika. Rozwiązanie dostępne jako opcja.

Przekrój kotła:

Przekrój jest rysunkiem poglądowym i może odbiegać od rzeczywistej konstrukcji kotła.


Charakterystyka

Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Moc: 11, 15, 17, 22, 31, 41 kW


Materiał:

Stal

Podajnik:

Ślimakowy, śluza zabezpieczająca

Palnik:

Palnik wrzutkowy, automatyczny zapłon, automatyczne czyszczenie

Sterownik:

Modulowana moc, pogodowy, 2 obieg CO (+2 obiegi w opcji), 1 obieg CWU, Sonda lambda, Internet WiFi, Panel pokojowy (opcja)

Czyszczenie wymiennika:

Automatyczne

Paliwo:

Pellety

Sprawność:

90,6 - 93,6%

Zestaw hydrauliczny:

Zestaw z pompą energooszczędną i zaworem termostatycznym

Pojemność zasobnika:

150 / 240 / 440
litrów

Transport paliwa:

Podajnik ślimakowy, śluza zabezpieczająca; w opcji: dodatkowy podajnik VACUM lub ślimakowy z większego zasobnika


Opinie

Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Anna

Piec Lazar użytkuję od 2 lat .Do ogrzania mam 235 m plus bufor na ciepłą wodę . Rodzina 5 osobowa. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolona .Piec działa bezawaryjnie, raz zdarzyła się sytuacja brak transmisji u mnie panika bo coś nie działa telefon do serwisu , przemiły Pan kierownik powiedział co zrobić po czym oddzwonił czy wszystko jest okey nie zostawił bez pomocy . Ponadto muszę powiedzieć ,że Panowie serwisanci też są super zawsze uprzejmi udzielają wszelkich odpowiedzi na pytania. Faktycznie tego pieca jak każdego trzeba się nauczyć jestem kobietą i na początku użytkowania bałam się dotknąć ekranu , ale dziś to jest pestka ,umiem go wyczyścić ustawić grzywą grzewczą na mieszaczu itp. dlatego z czystym sumieniem polecam go kobietom . W kotłowni czysto minimum wysiłku w czyszczeniu raz na 4 tygodnie , latem raz gdyż grzeje tylko ciepła wodę. Chcesz mieć czysto i bez obsługowo kup Lazara. Pozdrawiam Firmę Lazar

★★★★★

Jola Grochowska

Zakupiliśmy piec na pellet i nie zawiedliśmy się. Obsługuję się go naprawdę łatwo i wygodnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy go bardzo!

★★★★★

Henryk Błoszyk

Pozdrawiam wszystkich wrogów smogu I zanieczyszczonego powietrza . Masz dosyć trucia siebie i innych i chcesz by stary piec kopciuch został tylko nie miłym wspomnieniem ? Zmień go na super nowoczesny piec na pelet FIRMY LAZAR ! ! ! Dzięki tej Wspaniałej firmie i ludziom w niej zatrudnionych zapomniałem co to jest piec na węgiel brud i pył ! Wspaniała Solidna firma ! Wspaniali i solidni fachowcy ! Wspaniały piec cacko zabawka ! Bardzo Dziękuję . TERAZ JESTEM CZYSTY I NIE TRUJE ! A TO WSZYSTKO DZIĘKI FIRMIE LAZAR!Chcesz być szczęśliwy ? Jeśli tak to teraz już wiesz co masz zrobić ????

★★★★★

Bartek Powolski

Kocioł na pellet SmartFire z pakietem exclusive zakupiłem w tej firmie. Super sprawa, piec bardzo dobrze funkcjonuje a do tego nie zanieczyszcza środowiska. Polecam jestem mega zadowolony, dbajmy o środowisko!

★★★★★

Michał Wilczek

Zakupiłem w tej firmie automatyczny kocioł na pellet i jestem jak najbardziej z niego zadowolony. Wygoda i oszczędność tym się kierowałem. Polecam warto zainwestować, jakość bardzo dobra.

★★★★★
poprzednia następna

Specyfikacja

Z PAKIETEM EXCLUSIVE

Parametry cieplno – techniczne SF11

Model SF11 / 150L SF11 / 240L SF11 / 440L
Moc nominalna: kW 11 11 11
Zakres mocy cieplnej: kW 3,2 ÷ 11,5 3,2 ÷ 11,5 3,2 ÷ 11,5
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 91,2 91,2 91,2

Parametry cieplno – techniczne SF15

Model SF15 / 150L SF15 / 240L SF15 / 440L
Moc nominalna: kW 15 15 15
Zakres mocy cieplnej: kW 4,5 ÷ 15,9 4,5 ÷ 15,9 4,5 ÷ 15,9
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 92,0 92,0 92,0

Parametry cieplno – techniczne SF15 / 3 bar

Model SF15 / 3 bar
150L
SF15 / 3 bar
240L
SF17 / 3 bar
440L
Moc nominalna: kW 17 17 17
Zakres mocy cieplnej: kW 5,1 ÷ 16,7 5,1 ÷ 16,7 5,1 ÷ 16,7
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 93,6 93,6 93,6

Parametry cieplno – techniczne SF22

Model SF22 / 150L SF22 / 240L SF22 / 440L
Moc nominalna: kW 22 22 22
Zakres mocy cieplnej: kW 6,4 ÷ 23,4 6,4 ÷ 23,4 6,4 ÷ 23,4
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 90,6 90,6 90,6

Parametry cieplno – techniczne SF22 / 3 bar

Model SF22 / 3 bar
150L
SF22 / 3 bar
240L
SF22 / 3 bar
440L
Moc nominalna: kW 22 22 22
Zakres mocy cieplnej: kW 6,6 ÷ 22,8 6,6 ÷ 22,8 6,6 ÷ 22,8
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 93,6 93,6 93,6

Parametry cieplno – techniczne SF31

Model SF31 / 150L SF31 / 240L SF31 / 440L
Moc nominalna: kW 31 31 31
Zakres mocy cieplnej: kW 9,1 ÷ 31,9 9,1 ÷ 31,9 9,1 ÷ 31,9
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 92,5 92,5 92,5

Parametry cieplno – techniczne SF41

Model SF41 / 150L SF41 / 240L SF41 / 440L
Moc znamionowa: kW 41 41 41
Zakres mocy cieplnej: kW 11,4 ÷ 41,9 11,4 ÷ 41,9 11,4 ÷ 41,9
Sprawność:
Granulat pellet Q=18 MJ/kg
% 91 91 91

Wymiary szczegółowe - SF11, SF15, SF15/3bar, SF22, SF22/3bar z systemem automatycznego odpopielania

SF11_SF15_SF22_popielnik.png

Model
Wymiar:
(mm)
SF11 /
150L
SF15 /
150L
SF15/3bar /150L SF22, SF22/3bar /
150L
SF11 /
240L
SF15 /
240L
SF15/3bar / 240L SF22, SF22/3bar /
240L
SF11 / 440L SF15 / 440L SF15/3bar / 440L SF22, SF22/3bar / 440L
A: 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440
B: 525 525 525 525 720 720 720 720 885 885 885 885
C: 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460 1460
D: 1630 1630 1530 1660 1630 1630 1530 1660 1630 1630 1530 1660
E: 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600
F: 595 595 595 595 595 595 595 595 805 805 805 805
G: 155 155 155 155 155 155 155 155 155 155 155 155
H: 695 695 845 945 695 695 845 945 695 695 845 945
I: 100 120 120 120 100 120 120 120 100 120 120 120
J: 1025 1025 1175 1275 1025 1025 1175 1275 1025 1025 1175 1275
K: 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160
L: 240 240 240 240 240 240 240 240 240 240 240 240
M: 145 145 145 145 145 145 145 145 145 145 145 145
N:
195 195 195 195 195 195 195 195 195 195 195 195
O:
425 425 425 425 425 425 425 425 425 425 425 425
P:
300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300
Q: 585 585 585 585 585 585 585 585 585 585 585 585
X-szerokość:
1250 1250 1250 1250 1450 1450 1450 1450 1610 1610 1610 1610
Y-wysokość: 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490 1490
Z-głębokość: 760 760 760 760 805 805 805 805 1015 1015 1015 1015

Wymiary szczegółowe - SF31 i SF41 z systemem automatycznego odpopielania

SF31_SF41_popielnik.png

Model
Wymiar:
(mm)
SF31 /
150L
SF41 /
150L
SF31 /
240L
SF41 /
240L
SF31 / 440L SF141/ 440L
A: 570 570 570 570 570 570
B: 525 525 720 720 885 885
C: 1460 1460 1460 1460 1460 1460
D: 1665 1665 1665 1665 1665 1665
E: 860 860 860 860 860 860
F: 595 595 595 595 805 805
G: 155 155 155 155 155 155
H: 930 930 930 930 930 930
I: 160 160 160 160 160 160
J: 1280 1280 1280 1280 1280 1280
K: 160 160 160 160 160 160
L: 300 300 300 300 300 300
M: 205 205 205 205 205 205
N:
320 320 320 320 320 320
O:
430 430 430 430 430 430
P:
300 300 300 300 300 300
Q: 650 650 650 650 650 650
X-szerokość:
1390 1390 1590 1590 1750 1750
Y-wysokość: 1490 1490 1490 1490 1490 1490
Z-głębokość: 1015 1015 1015 1015 1015 1015


Galeria

Z PAKIETEM EXCLUSIVE


Oblicz w naszym kalkulatorze jakiej mocy KOCIOŁ NA PELLET potrzebujesz oraz otrzymaj darmową wycenę!

Kalkulator kotłów na pellet
Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Rozpocznij walkę ze smogiem - zmień kocioł na pelletowy

Główną przyczyną powstawania smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli nic innego jak tylko spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwa stałe. Niska emisja oznacza dymy i pyły pochodzące z niskich kominów, czyli domowych, a nie przemysłowych. Dane statystyczne mówią wyraźnie, że gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 50% emisji pyłu zawieszonego i prawie 90% rakotwórczego benzo(α)piren.

czytaj
Pellet ON - Chcesz ogrzewać swój dom PELLETEM?

Chcesz to robić oszczędnie i wygodnie? Na co zwrócić uwagę? To musisz wiedzieć!

czytaj

FAQ

Czy temperatura spalin w kotle na pellet może wynosić 190 stopni?

Regulacja Temperatury Spalin w Kotłach na Pellet Czym Jest Temperatura Spalin? Temperatura spalin w kotłach na pellet jest kluczowym wskaźnikiem prawidłowego działania urządzenia. Odpowiednie...

czytaj
Czy można otrzymać powiadomienie, gdy kończy się w kotle pellet?

Na platformie ecoNET w menu "Ustawieniach urządzenia" zaznaczamy "Powiadomienia o alarmach". Informacje o alarmach przychodzą na skrzynkę e-mail, która jest loginem. Nie dotyczy to niskiego...

czytaj
Zgłoś: Rozruch / Przegląd / Awaria

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę
Oblicz jakiej mocy kotła na pelet potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę