Kalkulator Pomp Ciepła

Oblicz w naszym kalkulatorze jakiej mocy POMPĘ CIEPŁA potrzebujesz oraz otrzymaj darmową wycenę!

1. Wybierz rodzaj Twojego budynku:
2. Powierzchnia grzewcza budynku: [m2]
3. Liczba mieszkańców:
4. Rodzaj ogrzewania:

5. Temperatura wody CWU: [°C]
6. Cena energii: [zł/kWh]
Otrzymaj darmową wycenę
Zapotrzebowanie na ciepło budynku
(proponowane wielkości) [kWh/m2rok]:
Dom pasywny: 10 - 40
Dom energooszczędny: 40 - 70
Dom budowany obecnie:
(po 2010 roku min. 15cm styropianu, okna trójszybowe)
70 - 100
Dom budowany obecnie:
(po 2010 roku 15cm styropianu)
100 - 120
Dom wybudowany w latach 2000-2010:
(o dobrym standardzie izolacji cieplnej)
120 - 130
Dom starszy — ocieplony:
(min. 5cm styropianu, ocieplony strop, wymienione okna)
130 - 160
Dom starszy — słabo ocieplony: 160 - 240
Dom starszy — bez ocieplenia: 240 - wzwyż
Otrzymaj darmową wycenę

Całkowite zapotrzebowanie na ciepło/rok:

0 kWh

Pompa ciepła dopasowana do Twoich potrzeb:

Proponowany model pompy ciepła:

HTi20/12

Szacowane zużycie energii elektrycznej:

Szacowany roczny koszt ogrzewania i przygotowania ciepłej wody:

Otrzymaj darmową wycenę

Zostaw swoje dane, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie kompleksową, darmową wycenę

Wpisz 3 pierwsze litery miejscowości
Pokaż wszystkie oświadczenia Ukryj oświadczenia
 

Powyższe obliczenia wykonane zostały na podstawie danych wprowadzonych do kalkulatora. Wyniki są szacunkowe i mogą się różnić od wyników uzyskanych w rzeczywistości. Niniejszy kalkulator nie zastępuje audytu energetycznego.


Wyższa temperatura załączenia dodatkowego źródła ciepła oznacza zwiększenie udziału pracy grzałki elektrycznej w sezonie grzewczym, zwiększając koszty eksploatacyjne. Dlatego przedstawiamy Państwu alternatywę doboru pompy ciepła o większej mocy, ale z niższym parametrem temperatury załączenia dodatkowego źródła ciepła. W praktyce producenci i instalatorzy w różny sposób dobierają ten parametr na -10ºC, -7ºC, -2ºC, a nawet +2ºC, a ma on duże znaczenie. W przypadku doboru pompy ciepła o mniejszej mocy z „większym udziałem grzałki elektrycznej”, koszty eksploatacji wzrosną. Mamy nadzieję, iż podejmą Państwo świadomą decyzję w tym zakresie.


- Obliczenia przeprowadzone dla temperatury 21ºC w pomieszczeniu.

- Zalecana temperatura CWU wynosi 45ºC.

- Do obliczeń CWU przyjęto 60l wody na osobę w ciągu doby zegarowej.


Opinie o Kalkulatorze doboru Pompy Ciepła

Szukałem kalkulatora pomp ciepła, którą planowałem kupić. Dobór pompy ciepła do powierzchni nowo wybudowanego domu okazał się bardzo istotny. Pompa musi być odpowiednio dobrana, najlepiej z niewielkim zapasem mocy grzewczej. Cena pompy ciepła zależy także od jej mocy. Dzięki kalkulatorowi dostępnemu na tej witrynie, udało się kupić pompę ciepła o odpowiedniej mocy - w atrakcyjnej cenie.
Marcin

Wyjątkowo łatwy w obsłudze, czytelny kalkulator pomp ciepła. Bez technicznego żargonu, wystarczą podstawowe informacje i już wiemy jaką pompę ciepła należy kupić. Kalkulator podpowiada nawet model pompy ciepła wraz z łącznym kosztem ogrzewania - rewelacja.
Józef

Wszyscy zachwalają pompy ciepła, które są energooszczędne i ekologiczne. Zastanawiałem się: "ile prądu zużywa pompa ciepła", zakładając, że jest nowa. Okazuje się, że idzie to łatwo obliczyć znając podstawowe dane. Kalkulator na stronie bardzo szybko wylicza zużycie energii elektrycznej: [kWh/rok]. Posiadając dobrze ocieplony dom, warto zainteresować się pompą ciepła - może być świetną formą ogrzewania budynku jak i wody.
Dorian

Każdy zastanawia się ile prądu zużywa pompa ciepła. Okazuje się, że wszystko łatwo obliczyć. Przy pomocy kalkulatora na tej stronie, obliczyłem jaki będzie roczny koszt ogrzewania mojego domu i ciepłej wody przy pomocy samej pompy ciepła. Zdecydowałem się na zakup i jednocześnie wymianę metody ogrzewania na ogrzewanie podłogowe. Myślę, że taki wybór będzie najlepszy i zakup pompy ciepła szybko się zwróci.
Jakub

Jak dobrze, że istnieje kalkulator, który pomaga przy doborze pompy ciepła do konkretnego budynku. Mój dom jest starej daty, dzięki temu widzę, ile zyskam wymieniając sposób ogrzewania i dodatkowo go docieplając. Wszystkim niezdecydowanym na zakup pompy ciepła - polecam skorzystać z kalkulatora i przekonać się jak tanie może być ogrzewanie domu i wody pompą ciepła.
Mariusz

Nie będę ukrywał, że proces wyboru pompy ciepła do mojego domu był dość długi i żmudny, głównie dlatego, że zależało mi na zakupie i zamontowaniu idealnej pompy, która spełni moje wymagania. Tym bardziej cieszę się, że mi cała operacja zakończyła się sukcesem, a pompa ciepła, którą wybrałem działa bez zarzutu. Wielkie podziękowania kieruję pod adresem pracowników firmy HKS Lazar, którzy bardzo konkretnie przedstawili mi parametry pompy oraz wiele innych informacji, bo u konkurencji było z tym różnie ;) Dostępny na stronie kalkulator pomp ciepła to świetne narzędzie i muszę przyznać, że wyliczenia kalkulatora pokrywają się ze stanem faktycznym - za to ogromny plus dla HKS Lazar.
Krzysztof

Dziękuję za kalkulator pomp ciepła dostępny na stronie oraz szybko przesłaną darmową wycenę (niestety nie jest to standardem na polskim rynku). Taka obsługa klienta to moim skromnym znakiem świadectwo fachowości i nie będę ukrywał, że między innymi przyczyniło się to w moim wypadku do podjęcia decyzji o wybraniu inwerterowej pompy ciepła HTi20 na propan. Pompa pracuje w moim domu zaledwie od dwóch lat, ale do tej pory nie było z nią żadnych kłopotów i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Adam


Kalkulator doboru Pomp Ciepła

Dobór pompy ciepła dość często stanowi spore wyzwanie. Ten aspekt dotyczy szczególnie osób, które chcą rozpocząć przygodę z nowoczesnym systemem grzewczym bądź wymienić już zamontowany sprzęt na nowszy odpowiednik. Na rynku istnieje wiele propozycji urządzeń, jednak niekiedy wyzwaniem jest porównanie ich parametrów. W takich przypadkach pomocny może okazać się kalkulator zużycia prądu przez pompę ciepła, który na podstawie odpowiednich informacji pozwoli określić jakiego urządzenia powinno się szukać.

Kalkulator COP Pompy Ciepła - jak działa?

Kalkulator zużycia prądu przez pompę ciepła oszacowuje jakie urządzenie będzie odpowiednie dla potrzeb Twojego mieszkania. Kalkulator kosztów ogrzewania dokonuje wyboru pompy ciepła na podstawie parametrów takich jak: strefa geograficzna, liczba mieszkańców, powierzchnia grzewcza budynku oraz zastosowany rodzaj ogrzewania. Na podstawie tych informacji kalkulator zużycia prądu przez pompę ciepła jest w stanie dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy. Dzięki temu można uniknąć doboru nieodpowiedniej mocy pompy ciepła. Konsekwencją nieprawidłowego wyboru może być zakup urządzenia, które nie sprosta naszym oczekiwaniom lub nie będzie stanowiło adekwatnego ekonomicznie rozwiązania. Warto więc skorzystać z pompa ciepła dobór, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kosztów ogrzewania pompy ciepła?

Kalkulator kosztów ogrzewania dobiera pompę ciepła adekwatną do powierzchni, w której ma spełnić swoją funkcję. Dzięki skorzystaniu z kalkulator cop, pompy ciepła będą posiadały odpowiednie parametry, a dzięki temu dojdzie do optymalizacji zastosowania systemu grzewczego. Dodatkowo, użycie kalkulatora kosztów ogrzewania pompy ciepła pozwoli nie tylko oszacować, ale także zredukować koszty funkcjonowania systemu grzewczego. Odpowiednio dobrana pompa ciepła pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty przy braku konieczności poniesienia dodatkowych kosztów. Skorzystaj z kalkulatora COP pompy ciepła i zostaw swoje dane w formularzu. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie najlepszą ofertę.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

To ile prądu zużywa pompa ciepła pozwala wyliczyć nasz kalkulator w oparciu o dane, które możecie Państwo do niego wprowadzić. Proszę pamiętać, że wyliczenia ile prądu zużywa pompa ciepła według naszego kalkulatora są szacunkowe i orientacyjne i realne zużycie może się różnić. Jednak w rzeczywistości różnice te nie powinny być wielkie, ponieważ Klienci HKS Lazar, którzy zamawiali pompę ciepła powietrze woda potwierdzają, iż wyniki kalkulatora dotyczące zapytania, ile prądu zużywa pompa ciepła, są zbliżone do realnych danych, według ich doświadczeń.

Otrzymaj darmową wycenę
Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Pompa ciepła – czy obniżanie temperatury przed mroźnym porankiem to dobry pomysł?

Jest kilka powodów, dlaczego moglibyśmy pomyśleć o zmniejszeniu temperatury podczas mroźnej zimy, może to być chęć ochłodzenia pomieszczeń dla lepszego snu lub stwierdzenie, że w nocy pompa nie musi aż tak pracować – jest to poważny błąd!

czytaj
Dofinansowania do pomp ciepła

Możliwość skorzystania z dodatkowych środków bardzo często warunkuje przeprowadzenie inwestycji, bez niej część właścicieli nie podejmowałoby próby dokonania modernizacji. Dodatkowe środki zmniejszają koszty – u osób najbiedniejszych mogą je pokryć w większości. Warto więc poznać zasady, na jakich udzielane są dofinansowania, co może przyśpieszyć decyzję o rozpoczęciu prac – dzięki temu zamieszkujący nieruchomość będą mogli korzystać z nowoczesnych, bezobsługowych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie centralnego ogrzewania.

czytaj

FAQ

Czy pompa ciepła HT 10 to produkt ekologiczny?

Tak. Wysokotemperaturowa pompa ciepła HT 10 powietrze-woda czerpie ciepło z naturalnych, odnawialnych pokładów energii. Ogrzewanie odbywa się w sposób bezemisyjny, a ponadto wykorzystane w...

czytaj
Czy pompa ciepła powietrze-woda jest oszczędna?

Rosnąca popularność pomp ciepła nie jest podyktowana tylko i wyłącznie kwestiami związanymi z ekologią i wykorzystaniem odnawialnych zasobów energii. Istotnym czynnikiem są także względy...

czytaj

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę