Na panelu pojawił się komunikat "Brak transmisji", co to znaczy i co trzeba zrobić?

Kiedy na panelu Pieca na Pellet pojawi się komunikat "Brak Transmisji" - Co to oznacza i co robić?

Komunikat "Brak Transmisji" na panelu wyświetlacza kotła na pellet może budzić niepokój, ale zazwyczaj jest to problem, który można szybko rozwiązać. Jest to sygnał o braku połączenia lub komunikacji z modułem A regulatora kotła.

Co oznacza komunikat "Brak Transmisji"?

Gdy na panelu wyświetlacza Twojego kotła na pellet pojawia się komunikat "Brak Transmisji", oznacza to, że doszło do problemu w połączeniu lub komunikacji między panelem a modułem A regulatora. Jest to ważny element systemu, który odpowiada za prawidłowe działanie i kontrolę pracy kotła.

Jak postępować w przypadku pojawienia się komunikatu?

  • Zresetuj regulator kotła, odłączając wygaszony kocioł od źródła zasilania elektrycznego na około 10 sekund.
  • Sprawdź, czy złącza przewodu łączącego Panel Wyświetlacza z Modułem A są poprawnie wpięte w odpowiednie gniazda.

Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, konieczne może być zgłoszenie awarii. Prosimy w takim przypadku o wizytę na stronie https://www.hkslazar.pl/serwis,awaria.html, aby zgłosić problem i umówić wizytę serwisanta.

Znaczenie regularnego serwisu i kontroli Kotłów na Pellet

Regularna kontrola i serwisowanie kotła na pellet są kluczowe dla zachowania jego sprawności i bezpieczeństwa użytkowania. Dlatego zalecamy regularne przeglądy techniczne, które pomogą uniknąć większych problemów i zapewnią długotrwałą i efektywną pracę urządzenia.

Stronę www HKS Lazar szukano po słowach kluczowych: piece na pellet brak transmisji, brak transmisji na panelu kotła na pellet, błąd kotła na pellet, serwis kotłów na pellet, jak zresetować kocioł na pellet, problem z piecem na pellet.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących obsługi i funkcjonowania Państwa kotła na pellet, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który z przyjemnością pomoże rozwiązać wszelkie problemy oraz odpowie na pytania. Czekamy pod adresem mailowym faq@hkslazar.pl oraz w wiadomości prywatnej na naszym fanpage: https://www.facebook.com/HKS.LAZAR/

Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Pomiar wydajności pomp ciepła a regulacje prawne

Wybierając pompę ciepła, należy się kierować przede wszystkim przesłankami merytorycznymi, czyli obiektywnie przedstawionymi danymi technicznymi urządzenia. Podstawowym parametrem charakteryzującym efektywność energetyczną pomp ciepła, który pozwala porównać różne urządzenia o tej samej mocy, jest współczynnik COP. Badanie pomp ciepła ze sprężarkami o napędzie elektrycznym do ogrzewania pomieszczeń powinno odbywać się w znormalizowanych warunkach określonych w normie PN-EN 14511.

czytaj
Kocioł na pellet może być komfortowy

Pellet jest paliwem, które wciąż jest mało doceniane. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że wiele osób nie wie, jak dokładnie wygląda proces ogrzewania domu kotłem pelletowym. Wydawać by się mogło, że zastosowanie biomasy, czyli np. trocin czy słomy do palenia w kotle CO jest bardzo kłopotliwe i wymaga sporych nakładów pracy. Nic bardziej mylnego!

czytaj

FAQ

Ile mniej więcej KG pelletu wchodzi do zbiornika 240L w Smartfire 15kw?

W zbiorniku 240L mieści się 8 worków pelletu po 15 KG.

czytaj
Czy temperatura spalin w kotle na pellet może wynosić 190 stopni?

Regulacja Temperatury Spalin w Kotłach na Pellet Czym Jest Temperatura Spalin? Temperatura spalin w kotłach na pellet jest kluczowym wskaźnikiem prawidłowego działania urządzenia. Odpowiednie...

czytaj
Zgłoś: Rozruch / Przegląd / Awaria

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę
Oblicz jakiej mocy kotła na pelet potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę