Możliwość instalacji w znacznej odległości od kotła
Prosty i szybki w montażu
Bez dodatkowych przygotowań
Nie ulega naprężeniom
Nie generuje kurzu
Pojemność widoczna z zewnątrz
Możliwość łatwego złożenia
Łatwy do przeniesienia
Szeroki wybór wymiarów i pojemności
Opis
ECOSILO KONSTRUKCJA DREWNIANA
Różne systemu załadunku
PNEUMATYCZNE NAPEŁNIANIE
Nasze silosy zawierają gniazdo do podłączenia węża z ciężarówki i mogą być napełniane z niej pneumatycznie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji tkaniny konieczne jest tylko jedno podłączenie napełniające. Maksymalne ciśnienie robocze to 0,8 bara.
RĘCZNE NAPEŁNIANIE Z WORKÓW LUB TOREB
Istnieje możliwość napełnienia silosu ręcznie z worków dzięki tulejom napełniającym, osadzonym na pokrywie lub z boku. Możemy również umieścić zamek na górnej pokrywie, aby umożliwić napełnianie zbiornika z góry. Zamknięcie zabezpiecza przed wydostawaniem się kurzu.
Do każdego zakupionego silosu dołączana jest rura napełniająca. Podłącza się ją do gniazda w blasze, a drugi koniec do ciężarówki z pelletem. Dzięki temu możliwe jest pneumatyczne uzupełnienie zbiornika. Innym wariantem jest ręczne jego wypełnienie paliwem z worków, przez tuleje w pokrywie konstrukcji lub na jej boku. Miejsce jej ulokowania może być dostosowane do preferencji kupującego. Podobne rozwiązania stosujemy przy niestandardowych specyfikacjach zamówień na pompy ciepła, systemy wentylacji, czy piece oraz kotły na pellet, które również znajdują się w naszej ofercie.
W celu ułatwienia uzupełniania silosu każdy model ma oznaczenia pojemności widoczne z zewnątrz. Daje to gwarancję, że nie zostanie on przeładowany, ani też, że będzie naładowany zbyt małą ilością paliwa.
Warto również podkreślić, że nasze silosy na pellet mają solidne nogi i kołnierz co zapewnia stabilność i zapobiega naprężeniom, Dzięki temu nie ma obaw o to, że zmagazynowany wewnątrz granulat wysypie się.
Co do korzyści wynikających z zastosowania sondy lambda w piecu C.O. zdania są podzielone. Aby jednak ostatecznie stwierdzić czy warto w nią zainwestować, zastanówmy się najpierw jak działa i rozważmy dokładnie wszystkie za i przeciw.
Pellet jest paliwem, które wciąż jest mało doceniane. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że wiele osób nie wie, jak dokładnie wygląda proces ogrzewania domu kotłem pelletowym. Wydawać by się mogło, że zastosowanie biomasy, czyli np. trocin czy słomy do palenia w kotle CO jest bardzo kłopotliwe i wymaga sporych nakładów pracy. Nic bardziej mylnego!
Wystarczy ustawić tryb lato bez dodatkowych konfiguracji. W sterowniku wybieramy ikonę lato zima i włączamy tryb lato. Jako opcję można wybrać tryb auto, ale wówczas trzeba ustalić...
Najlepiej, żeby kocioł na pellet SmartFire pracował cały czas. Natomiast jeśli będzie miał przestój przez okres lata, to wybieramy pellet do zera i z zasobnika, i ślimaka.