VACUM VACUM SYSTEM TRANSPORTU PELETU

Pneumatyczny zasysacz peletu z większego zasobnika do kotła SmartFire. W zestawie: silnik, mocowanie, niezależny regulator oraz obudowa.
VACUM SYSTEM TRANSPORTU PELETU

Opis

VACUM SYSTEM TRANSPORTU PELETU

1. Sonda ssąca

2. Rozdzielacz

3. Vacum


Do pobrania

VACUM SYSTEM TRANSPORTU PELETU


Pneumatyczny zasysacz VACUM jest systemem transportu pelletu (o granulacji 5-7 mm) z zasobnika do kotła SmartFire, co sprawia, że kotły na pellet mają stały dostęp do paliwa. Dzięki temu nie ma konieczności własnoręcznego przenoszenia, co jest szczególnie korzystne przy większych odległościach.

VACUM tworzą dwa przewody, zintegrowane z kotłem. Przez jeden z nich pobierane jest paliwo z magazynu i przekazywane turbiną (podajnikiem ślimakowym) do zasobnika. Drugi umożliwia oddanie powietrza z powrotem do kotłowni. Zamknięty obieg redukuje uciążliwe zapylenie pomieszczenia.

Ponieważ pellet transportowany jest przez dwie elastyczne rury, zyskuje się sporą dowolność w kwestii usytuowania zbiornika względem pneumatycznego zasysacza.

Urządzenie wykonane jest z dobrej jakości podzespołów, co gwarantuje wydajną pracę. W efekcie tego bardzo szybko zapełnia się zbiornik buforowy, wykorzystywany przez kocioł podczas pracy. Ponadto VACUM ma wbudowane czujniki, które automatyzują jego pracę. Pozwala to zapomnieć o konieczności regularnego doglądania efektywności pracy urządzeń w kotłowni. System sam napełnia zbiornik do poziomu maksimum, gdy wykryje, że poziom znajdującego się w nim pelletu spadł do minimum. Ta funkcja jest fabrycznie zaprogramowana. W razie potrzeby wprowadzenie innych parametrów np. pracy w określonych godzinach, czy dniach tygodnia, można to zmienić w ustawieniach urządzenia.

Personalizacja jest możliwa zarówno w przypadku VACUM, jak i pompy powietrze woda, systemów wentylacji, czy pieców oraz kotłów na pellet, które również mamy w ofercie.

Nowoczesne urządzenia grzewcze HKS Lazar

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Artykuły

Pomiar wydajności pomp ciepła a regulacje prawne

Wybierając pompę ciepła, należy się kierować przede wszystkim przesłankami merytorycznymi, czyli obiektywnie przedstawionymi danymi technicznymi urządzenia. Podstawowym parametrem charakteryzującym efektywność energetyczną pomp ciepła, który pozwala porównać różne urządzenia o tej samej mocy, jest współczynnik COP. Badanie pomp ciepła ze sprężarkami o napędzie elektrycznym do ogrzewania pomieszczeń powinno odbywać się w znormalizowanych warunkach określonych w normie PN-EN 14511.

czytaj
Naturalny czynnik chłodniczy propan R290

Powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w różnorodnych typach budynków. Jedną z głównych przyczyn ich popularności jest optymalizacja kosztów ogrzewania.

czytaj

FAQ

Jak działa obniżenia nocne mieszacza?

Opcja "Obniżenia nocne mieszacza" powoduje obniżenie temperatury wody grzewczej płynącej przez dany obieg mieszacza, w zadanych przedziałach czasowych (np. w nocy), o nastawioną w tym...

czytaj
Jaki pellet będzie odpowiedni do kotłów na pellet HKS Lazar?

Teoretycznie każdy pellet z ważnym atestem DIN + A1, o przekroju fi 6 mm, będzie się nadawać do prawidłowego spalania w kotłach na pellet HKS Lazar. Pellet im twardszy tym lepszy (sklejony...

czytaj
Zgłoś: Rozruch / Przegląd / Awaria

Znajdź na stronie:

Wpisz szukaną frazę:

Wybierz swój język:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Skontaktuj się z nami

Przejdź do kontaktu Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę
Oblicz jakiej mocy kotła na pelet potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę

Jak kupić produkty HKS Lazar?

Wpisz swoją miejscowość w poniższej rubryce a nasz doradca klienta udzieli Ci dodatkowych informacji oraz przeprowadzi przez proces zakupowy.

Twoja miejscowość:

Zamów rozmowę

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Zamów rozmowę
Oblicz jakiej mocy pompę ciepła potrzebujesz. Oblicz i otrzymaj darmową wycenę