Podajnik może pracować w każdej pozycji licząc od poziomu do 60 (optymalny kąt to ok. 45). Bezosiowa spirala wykonana jest ze stali węglowej utwardzonej termicznie o średnicy 38mm lub 53mm. Rura transportowa wykonana jest z PVC o średnicy 75mm, grubość 4mm, i jest zakończona oknem pobierającym transportowany materiał. Króciec przesypowy może mieć średnicę 75 mm lub 63 mm do połączenia z rurą odprowadzającą. Podajnik występuje w długościach 1,6, 2, 2,5 m.. Inne długości na zamówienie
Charakterystyka
PODAJNIK ŚLIMAKOWY
Parametry techniczne
długość podajnika:
1,6; 2,0; 2,5 m
średnica rury:
75mm
średnica króćca:
75 mm, (63 mm na zamówienie)
średnica spirali:
38 lub 53 mm
skok spirali:
37 mm
Parametry elektryczne
napięcie zasilania:
230 VAC
napęd:
silnik indukcyjny jednofazowy zabezpieczony termicznie o mocy 10 lub 25 W przekładnia bezobsługowa o obrotach wyjściowych 8 lub 16 obr/min
Podajniki ślimakowe typu EL i EH umożliwiają transport pelletu o granulacji 0,01 mm - 30 mm, tak by piece na pellet miały stały dostęp do paliwa. Rura transportowa wykonana jest z PVC o średnicy 75 mm, grubość 4 mm, i jest zakończona oknem pobierającym transportowany materiał. Zapewnia on szczelność, ale również cechuje się niskim stopniem ścieralności, dzięki czemu podajniki mogą pracować przez długi czas bez zakłóceń. Jest to szczególnie istotne w sezonie grzewczym, gdy jakiekolwiek awarie systemu ogrzewania są kłopotliwe.
Wysoka jakość wykonania podajników redukuje możliwe do wystąpienia drgania i wstrząsy podczas transportu substancji sypkich, co ogranicza generowanie uciążliwego hałasu.
Choć podajniki ślimakowe optymalnie pracują, gdy są ustawione pod kątem 45 stopni, to sprawnie wykonują swoją pracę również przy innych nachyleniach, licząc od poziomu 60 stopni. Pozwala to dostosować ustawienie do indywidualnych warunków panujących w pomieszczeniu kotłowni. Rurę transportową tworzą zamontowane wewnątrz ślimacznice (o średnicy 38 mm lub 53 mm) z wlotem, przez który pobierany jest pellet, wylotem, przekładnie oraz silnik elektryczny. Ślimacznice, czyli bezosiowe spirale wykonane są z wyjątkowo trwałej stali węglowej, dodatkowo utwardzanej termicznie. Dzięki temu gwarantują one niezakłóconą pracę przez wiele lat.
Podajniki ślimakowe dostępne są w kilku wariantach o długości 1,6 m, 2 m, 5,5 m. Możliwe jest zamówienie rur oraz innych podzespołów w niestandardowych wymiarach na specjalne zamówienie, podobnie, jak w przypadku indywidualnych specyfikacji przy realizacji zakupu pompy ciepła, systemów wentylacji, czy pieców oraz kotłów na pellet, które również znajdują się w naszej ofercie.
Główną przyczyną powstawania smogu w Polsce jest tzw. niska emisja, czyli nic innego jak tylko spaliny pochodzące z przydomowych pieców CO na paliwa stałe. Niska emisja oznacza dymy i pyły pochodzące z niskich kominów, czyli domowych, a nie przemysłowych. Dane statystyczne mówią wyraźnie, że gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 50% emisji pyłu zawieszonego i prawie 90% rakotwórczego benzo(α)piren.
Jest kilka powodów, dlaczego moglibyśmy pomyśleć o zmniejszeniu temperatury podczas mroźnej zimy, może to być chęć ochłodzenia pomieszczeń dla lepszego snu lub stwierdzenie, że w nocy pompa nie musi aż tak pracować – jest to poważny błąd!
Wystarczy ustawić tryb lato bez dodatkowych konfiguracji. W sterowniku wybieramy ikonę lato zima i włączamy tryb lato. Jako opcję można wybrać tryb auto, ale wówczas trzeba ustalić...
Podczas pracy pieca zauważyłem, że samoczynnie wchodzi w tzw. tryb "wygaszanie na żądanie", po czym ponownie się rozpala i pracuje ponownie. Po pewnym czasie ponownie wchodzi w tryb wygaszania...